Audyt marketingowy

Jeśli czujesz, że coś jest z Twoim marketingiem nie tak, to… prawdopodobnie masz rację. Bo skoro Ty w niego wątpisz, to dlaczego i klienci nie mieliby mieć złego przeczucia? Brak zaufania to ogromna przeszkoda w biznesie, więc pozwól nam dogłębnie przejrzeć Twoją strategię i dotychczasowe kampanie, abyśmy wskazali, co jest nie tak i gdzie czeka tzw. Dobry potencjał.

Aby zrozumieć co chcesz osiągnąć, musisz zrozumieć co masz

Audyt marketingowy to ocena całości komunikacji reklamowej Twojej firmy. Podczas tworzenia takiego dokumentu opisującego szczegółowo powyższe dane, bierze się pod uwagę wszystkie elementy identyfikacji wizualnej (np. strona www, logotyp, materiały drukowane), wszelkie działania reklamowe online (np. kampanie display, mailing, remarketing, social media) i inne rodzaje komunikacyjnych działań marki (np. spoty TV czy radiowe, eventy). Audyt marketingowy tworzy się po to, aby znaleźć mocne i słabe strony marki, a następnie zoptymalizować jakość komunikacji reklamowej – to ma doprowadzić do wykorzystania pełni możliwości drzemiących w Twojej działalności.

 

Pozostaw swój pierwszy, wszechmocny krok

Jako specjaliści z różnych dziedzin marketingu obiektywnie ocenimy wizerunek Twojej marki i przekaz, który całościowo tworzy jej komunikacja. Sprawdzimy, co markę wyróżnia, z czym się kojarzy – znajdziemy mocne strony, które przekują się na przyszłe korzyści Twojej firmy. Wskażemy też słabsze strony marki i zrobimy z nimi porządek. Wskażemy ci narzędzia, po które warto sięgać i zadbamy o spójność komunikacji – co jest podstawą efektywnego marketingu. Nasi copywriterzy skrupulatnie prześledzą używane przez markę hasła, slogany i resztę tekstów powiązanych z jej komunikacją. Nasi graficy przyjrzą się stronie wizualnej, a specjaliści od marketingu online i offline przeanalizują kanały komunikacyjne marki pod kątem efektywności oraz dopasowania do grupy docelowej. Wszystkie powyższe działania dzielimy na etapy, a całość przekazujemy w szczegółowej dokumentacji – otrzymasz od nas raport techniczny, brandingowy i lingwistyczny. Audyt marketingowy można nazwać mapą, według której będziesz podążać do skarbu – sporządzamy ją my, ale łup będzie Twój.