Owocny copywriting

Piszę, więc jestem. Czy takie hasło się sprawdza? Zależy kto je czyta… I tu ważna rzecz, copywriting musi nie tylko ładnie brzmieć, ale i trafiać odpowiednim przekazem do odpowiednich osób. Kluczem jest oryginalny przekaz tekstowy i trafna diagnoza persony (grupy docelowej). Rozwiązuj problemy klientów i przemawiaj do nich pięknym językiem korzyści.

Słowa, które łączą markę z klientem

Jeden obraz znaczy więcej niż 1000 słów. Cytat brzmi znajomo? Zapewne tak, bo powtarzany jest przez wiele osób – w większości są to zwolennicy kultury obrazu, w której żyjemy. Co więc ze słowem pisanym? Czy odejdzie w zapomnienie? Zdecydowanie nie! Grafika może zauroczyć, przyciągnąć wzrok, ale to właśnie w tekście przekazujemy konkretne informacje (opis produktu), sprawiamy, że dobrze się kojarzymy (wszelkie slogany reklamowe) lub po prostu jesteśmy na wyższych miejscach w wyszukiwarce Google (pomijamy fakt, że np. w newsletterach czy na niektórych stronach grafika może się nie wyświetlić, a tekst będzie zawsze widoczny). Copywriter to człowiek z wieloma pomysłami, który niczym kameleon potrafi wczuć się w dowolnego klienta i wie jak napisać coś, co ludzie będą chcieli czytać. Dlatego wciąż wierzymy, że słowo pisane może zdziałać cuda – w końcu pióro wciąż jest silniejsze od miecza. Kolejny cytat, który zapewne znasz. Wniosek? Tekst zapada w nas głębiej niż obraz, bo ten często znika z pamięci równie szybko jak się w niej pojawia.

 

Pozostaw swój pierwszy, wszechmocny krok

Wiersze Mickiewicza czy obrazy Matejki? Powieści Sienkiewicza czy dzieła Leonarda da Vinci? Ciężko wybierać, ale… przecież nie trzeba decydować to albo to. W SBM360 wierzymy, że dobre słowo pisane współpracuje z dobrym przekazem graficznym. Dlatego nasi copywriterzy współgrają z naszymi grafikami, a łączy ich wspólny cel, czyli sukces Twojej marki. Teksty na strony www, artykuły sponsorowane czy blogowe. Opisy produktów do sklepów internetowych, naming, slogany i każde słowo, które Twoich klientów przyciągnie, rozkocha w marce i sprawi, że będą do Ciebie wracać. Nasze teksty są pisane językiem korzyści. Są poprawne lingwistycznie. Są treściwe merytorycznie czy dowcipne, gdy trzeba i najważniejsze, są tworzone pod kątem grupy docelowej Twojej marki. Dobry tekst rozwiązuje bowiem problem klienta i sprzedaje lepiej niż jakakolwiek inna forma przekazu marketingowego. W skrócie: piszemy tak, aby ludziom chciało się czytać. Jak Cię widzą tak cię piszą, a jak cię piszą… tak cię widzą.

Przykładowe wdrożenia