Spójna identyfikacja wizualna

Graficzna oprawa strony internetowej, layout sklepu, drukowane plakaty, ulotki czy nawet gadżety i spoty reklamowe, muszą mieć spójną identyfikację. Każdy z elementów Twojej marki, który napotyka wzrok Twojego przyszłego lub obecnego klienta, powinien „grać do jednej bramki”. Nie twórz chaosu w głowie zainteresowanych Twoją ofertą. Bądź oryginalny, ale trzymaj się wybranej przez siebie drogi, aby tworzenia świadomości marki nie zaczynać wciąż od nowa.

Wizualnie buduj zaufanie klienta

Identyfikacja wizualna gwarantuje marce tożsamość i budzi określone skojarzenia. Spójność wizualna sprawia, że wspomniana tożsamość i powiązane z nią zalety, utrwalają się w świadomości odbiorców Twojego przekazu marektingowego. Niech przykładem będzie Coca-Cola. To teoretycznie woda z cukrem – tak mawiali o niej, gdy jeszcze nie był to gigant na rynku napojów. Coca-Cola odwołuje się wizualnie do skojarzeń z dobrą zabawą, chwilą zapomnienia, wspólnym spędzaniem czasu. Czego nie sponsorowałaby Coca-cola to zawsze rozpoznasz charakterystyczną czcionkę, czerwoną puszkę lub butelkę z czarnym płynem. Elementy wspólne zobaczysz na stronie www Coca-Coli, na ich bannerach eventowych, w spotach reklamowych czy nq gadżetach.

 

Oto coś co wspólnie buduje wizerunek marki. Na pewno Twoja marka może tylko zyskać, jeśli zechce być czymś więcej niż wyłącznie zbiorem produktów, które klient ma kupić – chcesz przecież, aby powracał, a żeby powracał to musi Cię zapamiętać.

Etapy tworzenia spójnej identyfikacji graficznej

1

Poznanie Twojej marki

Na samym początku musimy poznać Twoją marką, by zaznajomić się z jej charakterem i jak najlepiej oddać to, co marka powinna przekazywać i jaki obraz budować w oczach klientów.

2

Koncept

Kolejnym krokiem jest przemyślenie i zaprojektowanie identyfikacji zgodnej z wcześniej ustalonymi wytycznymi. To tutaj praca kreatywna wre, a najlepsze pomysły stają się projektami.

3

Wizualizacja

Dbamy o to byś mógł zobaczyć jak identyfikacja wizualna będzie prezentować się w rzeczywistości, dlatego specjalnie przygotujemy kilka wizualizacji które zobrazują całość.

4

Przekazanie plików

Na ostatnim etapie zostanie tylko przekazanie plików, które będziesz mógł wykorzystywać dalej. Dostaniesz wszystko, czego firma potrzebuje by posługiwać się odpowiednio swoją identyfikacją wizualną.

Pozostaw swój pierwszy, wszechmocny krok

Twoja marka zyska tożsamość, która pozwoli się jej wyróżnić na tle innych. Nie wystarczy oferować produktów – wokół swojej działalności trzeba zbudować legendę. Gdy ta będzie już krążyć po świecie i zacznie docierać do potencjalnych klientów, pojawi się pozytywne zaszufladkowenie. Co to oznacza? Będziesz kojarzony z konkretnym obszarem usług czy towarów, wzbudzisz zaufanie, zachęcisz do wybrania Ciebie i po prostu będziesz czekał już w głowie klienta, gdy pojawi się potrzeba, którą jesteś w stanie zaspokoić. Z czasem sam będziesz te potrzeby u klienta tworzył – to wymaga cierpliwości i pomysłu, ale dobra identyfikacja wizualna jest ponadczasowa. Marka musi pokazywać się zgodnie z przyjętą strategią i pomysłem na marketing. Mowa tu o designie strony www lub sklepu, gadżetach związanych z marką, bannerami reklamującymi w offline czy na eventach, a nawet o spotach reklamowych, opakowaniach czy firmowej poczcie – przecież budujesz jedną markę, mimo, że ta może sprzedawać więcej produktów. Dobrze zbudowana, spójna identyfikacja wizualna wzbudzi zaufanie klientów, utkwi w ich podświadomości i będzie komunikować się z rynkiem odpowiadając na jego potrzeby. Co mamy na myśli pisząc „komunikacja z rynkiem”? Zmieniają się gusta i trendy wizualne, więc warto za nimi nadążać i sprostać wymaganiom rynku, a jednocześnie… pozostać sobą. Tak właśnie robią najwięksi i my pomożemy Ci do nich dołączyć. Budując swoją spójną tożsamość wizualną zawsze będziesz jedyny w swoim rodzaju. Jeśli nie wynalazłeś czegoś, czego jeszcze nikt nie sprzedaje, to nie masz wyboru, musisz sprawić, że to Ciebie klienci zobaczą, Tobie uwierzą i do Ciebie powrócą.

Przykładowe wdrożenia

Mamy na swoim koncie kilkadziesiąt dużych, kompleksowych projektów z zakresu tworzenia identyfikacji wizualnej i kilkaset mniejszych. Poniżej możesz sprawdzić niektóre z nich.